15 lutego 2012

Stare mapy - Petersdorf...

W tym miesiącu pocztówek chyba nie będzie... ominął mnie kiermasz staroci na legnickim rynku ... choroba nie wybiera...
Na dziś kolejne stare mapy. Tym razem Piechowice czyli do 1945 roku Petersdorf... W trzech częściach. Prezentuje wam mapę geodezyjną przedwojenną tej miejscowości.

Za wikipedią:
Piechowice (do 1945 r. niem. Petersdorf) – miasto i gmina leżące na Śląsku (Dolnym Śląsku), w województwie dolnośląskim, w powiecie jeleniogórskim.

W latach 1945-54 siedziba wiejskiej gminy Piechowice. W latach 1975-1998 miasto administracyjnie należało do województwa jeleniogórskiego.
Miejscowość leży nad Kamienną, niewielką rzeką dorzecza Odry, dopływem Bobru oraz uchodzącym doń w Piechowicach dopływem - Małą Kamienną.
Według danych z 31 grudnia 2008 miasto liczyło 6 496 mieszkańców. Piechowice do niedawna miały charakter przemysłowo-wypoczynkowy, obecnie rozwijane są usługi i funkcje rekreacyjne – kierowane głównie do turystów

 


2 komentarze:

  1. Ja w piątek byłem w antykwariacie z dużym wyborem starych pocztówek poukładanych w pudełkach po butach. Kilkanaście z Karkonoszy też widziałem, ale pewnie masz wszystkie.

    OdpowiedzUsuń
  2. heh... gdybym mógł mieć kiedyś wszystkie... nie do ogarnięcia ten temat i to jest najpiękniejsze w całym moim zbieractwie... Starych pocztówek z Karkonoszy są... setki jak nie tysiące.

    OdpowiedzUsuń