2 września 2018

Plastische Touristen - Und Wintersport - Karte Vom Riesengebirge - kolejna dawna mapa


Witajcie. Oj lubimy dawne mapy, ja też je lubię więc dziś dla Was na rozpoczęcie września  kolejny skan, który uwiecznia reprodukcję mapy Karkonoszy w zakresie turystyki pieszej i tej narciarskiej. Dokładnej daty wydania nie udało się mi ustalić, niestety brakuje paska przedstawiającego najbardziej wysuniętego na południe fragmentu. W każdym razie rzecz przedwojenna...Patrząc na te wszystkie przedwojenne mapy, urzeka mnie ich dokładność, piękno wykonania taka plastyczność i nie ma co ukrywać łatwość odczytania. Dzisiejsze mapy trochę mnie zawodzą w porównaniu do tych dawnych.

PS. Jeśli jesteście zainteresowani skanem, którejkolwiek z naszych map proszę o kontakt. Wiem, że umieszczone na blogu mapy mają dość "średnią" rozdzielczość, więc jeśli ktoś potrzebuje lepszej jakości i dokładności zapraszam, pomogę. Przeglądnijcie inne posty z  dawnymi mapami z Karkonoszy - tutaj.


Rozważ wsparcie dla Karkonosze na Dawnych Pocztówkach - kliknij poniżej

2 komentarze:

  1. To nie rozdzielczość jest problemem, a nieznajomość języka. ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Polecam https://pl.wikipedia.org/wiki/Niemieckie_nazwy_polskich_miejscowości ale są też takie dedykowanie np Sudetomitp.

    OdpowiedzUsuń