4 sierpnia 2012

Twórcy, wydawnictwa - Pocztówki i Karkonosze po Polsku.

Z braku laku :) , na dziś mamy krótką notę na temat Wydawnictwa Polskiego Towarzystwa Turystyczno Krajoznawczego. Kilka pocztówek przez nie wydanych (z lat 70-tych i 80-tych) znajduje się w naszych zbiorach, więc dziś mały pokłon w kierunku Polski. Nota nt. wydawnictwa cytowana ze strony PTTK"Wydawnictwo istniejące od 1975 roku i jest jednym z niewielu obecnych na polskim rynku Wydawnictw, które swoją linię programową określić mogą jednoznacznie jako turystyczno-krajoznawczą. Zdecydowana większość naszych publikacji to literatura propagująca walory turystyczno-krajoznawcze Polski.
W ramach wydawanej przez nas serii wydawniczej "Kajakowe szlaki wodne" ukazało się już 13 map turystycznych w skali 1:75.000. W serii "Polskie Góry", mającej docelowo objąć swoim zasięgiem wszystkie góry w Polsce dotychczas ukazało się 12 tomów. Trzecia seria zatytułowana "Na szlaku" to dotychczas: "Drawieński Park Narodowy i okolice" oraz "Roztocze". Przygotowywane są "Okolice Szczecina".
Wydajemy także inne serie wydawnicze oraz wiele innych pozycji, o których szczegółowe informacje prezentujemy w naszych katalogach.
Wartość i poziom merytoryczny naszych publikacji wielokrotnie wysoko oceniono na przeglądach Książki Turystyczno-Krajoznawczej w czasie Tour-Salonu na Międzynarodowych Targach Poznańskich.
Nasze publikacje można kupić w księgarniach specjalizujących się w literaturze turystyczno-krajoznawczej."

Poniżej fotki z naszych pocztówek:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz