22 czerwca 2011

Sentymentalna pamiątka...

Ostatnio grzebiąc w szufladzie z pamiątkami natrafiłem na takie cudo...

Jak widać jest to prosta mapka karkonoskich szlaków w dwóch częściach obejmujących okolice Szklarskiej Poręby (I) i okolice Karpacza (II). Mapki jak mapki... pewne czasy przejsć są urwane z kosmosu no ale to nie to jest najważniejsze... Największa jak dla mnie atrakcja kryje się na odwrocie mapek...Oprócz legendy i danych wydawnictwa znajdziemy tam fajne rysunki przedstawiające schroniska z obszaru danej mapki wraz z miejscami na przybicie pieczątki... Proste i genialne. Świetny sposób na kolekcjonowanie pieczątek... Mapki zostały opracowane przez Janusza Parachimowicza i Andrzeja Stachiewicza. Rysunki wykonał Mariusz W. Brzeziński. Mapki wydało wydawnictwo Nefryt ze Szczecina w 1998 roku i wtedy je nabyłem... Pomyśleć że wciąż brak mi jednej pieczątki, a z Chojnika przybiłem 2 lata temu.

I kolejny dział bloga, który ostatnio w związku z brakiem nowych pocztówek zmienił nieco charakter. Miejsce w którym będe prezentował co ciekawsze pamiątki z Karkonoszy będące w moim posiadaniu.

2 komentarze:

  1. hej!

    byłem w czerwcu 2011 r. w Karpaczu i niestety nigdzie nie mogłem znaleźć tych mapek, a pytałem chyba we wszystkich kioskach i księgarniach... Gdy byłem w 2000 r. w Karpaczu nie kupiłem sobie ich, a pewnie wtedy były jeszcze w sprzedaży... W związku z tym mam ogromną prośbę: mógłbyś zeskanować te mapki po obu stronach i wysłać mi na mejla? bardzo mi na tym zależy :D bardzo proszę!!! mój mail to: zomby[at]interia.pl z góry dzięki za Twą dobroć!

    OdpowiedzUsuń
  2. zrobie zrobie ale musze to w robocie zrobić a związku z sezonem urlopowym zrobie to po połowie miesiąca tylko.... hmmm po pierwsze to hmmm tam są przybite pieczątki a po drugie hmmmwszelkie prawa zastrzeżone zastanowie się hmmmm.... zastanowie się....

    OdpowiedzUsuń